Wójt Gminy Pilchowice informuje, że od dnia 1 sierpnia 2018 r. rusza nabór wniosków o ustalenie prawa do świadczenia „Dobry start”, a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną od dnia 01 lipca 2018 r.  

Świadczenie „Dobry start” to 300 zł raz w roku (jednorazowego) wsparcia dla każdego uczącego się dziecka do ukończenia 20. roku życia, lub 24. roku życia w przypadku dziecka/osoby legitymującej się orzeczeniem o niepełnosprawności – bez względu na dochody rodziny. Świadczenie realizowane będzie przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Pilchowicach z siedzibą  w Nieborowicach, przy ul. Głównej 52.

 

Celem usprawnienia obsługi klientów, oprócz stałego punktu przyjmowania wniosków OPS Pilchowice, w każdą środę sierpnia br. od godz. 7.30 do 15.00 będzie uruchomiony dodatkowo punkt mobilny w Urzędzie Gminy Pilchowice (pokój nr 14 na piętrze budynku).

Ponadto od dnia 03 września br. uruchomione zostaną niżej wymienione punkty mobilne:

Ø  poniedziałki od godz. 7.00 do 9.00    - Zespół Szkół w Pilchowicach, ul. Szkolna 1

Ø  wtorki od godz. 7.00 do 9.00              -  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanicy, ul. Gliwicka 18

Ø  środy od godz. 7.00 do 9.00                - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żernicy, ul. L. Miki 37

Ø  czwartki od godz. 7.00 do 9.00       - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wilczy, ul. K. Miarki 27

 

Druk wniosku o ustalenie prawa do świadczenia „Dobry start” można pobrać ze strony internetowej Urzędu Gminy  Pilchowice – www.bip.pilchowice.pl  - zakładka wnioski i druki. Druki w wersji papierowej dostępne są w Ośrodku Pomocy Społecznej w Pilchowicach (siedziba Nieborowice ul. Główna 52).

Ważne! Wniosek należy złożyć do 30 listopada br.

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września.   Jeśli zostanie złożony w kolejnych miesiącach, to pomoc do rodziny trafi w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Wniosek on-line  można złożyć poprzez: bankowość elektroniczną (należy sprawdzić tę możliwość na stronie swojego banku), PUE ZUS (platformę elektroniczną usług ZUS), portal Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Emp@tia i ePUAP (elektroniczną platformę usług administracji publicznej). Wniosek jest dostępny w każdym z w/w kanałów.

 

Bieżące informacje odnośnie programu rządowego „Dobry start” w Gminie Pilchowice udzielane będą pod nr tel. 730179561, 32 3327162

Załączniki:
Download this file (1.pdf) Wzór wniosku o świadczenie [ ]121 kB
Download this file (SDS_1Zv3_2.pdf)Załącznik do wniosku [ ]103 kB